TESLİMAT VE KARGO

SİPARİŞİM ELİME NE ZAMAN ULAŞIR?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişler banka onayını takiben ortalama 3 iş günü içinde kargoya verilecektir. Gerçekleştirmiş olduğunuz alışverişler teslimat adresinin uzaklığına göre 1-3 gün içinde kargo şirketi tarafından teslim edilir. Cuma günü saat 15:00’den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacaktır. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimatı yapılmamaktadır. Resmi tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişiniz, ilk iş günü işleme alınarak banka onayını takip eden 3 iş günü içinde kargoya verilecektir.

ÜRÜNÜ KARGO ŞİRKETİNDEN TESLİM ALIRKEN KONTROL ETMELİ MİYİM?

EVET.
Siparişiniz size ulaştığında, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp ürünü kontrol etmelisiniz. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Kargo kolisi içinden çıkan ürünün orijinal paketinin açılmamış, ezilmemiş ve mührünün kırılmamış olduğundan emin olunuz. Aksi durumda paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında sizinle irtibata geçilip paranız eksiksiz olarak iade edilecektir.
Müşteri, kargoyu teslim aldığında ürünü orijinal paketinde, mührü ve kendisi sağlam olarak teslim aldığını onaylamış olur. İade durumunda kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

SİPARİŞİM ELİME ULAŞMAZSA NE YAPMALIYIM?

Siparişiniz belirtilen süre içinde elinize ulaşmazsa info@carminicon.com’a e-posta gönderebilir 0531 218 9209 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

GARANTİ, SİPARİŞ İPTALİ VE İADE ŞARTLARI

ALDIĞIM ÜRÜNÜ KARGOYA VERİLMEDEN ÖNCE İADE EDEBİLİR MİYİM?

EVET.
Ürün kargoya verilmeden önce siparişinizi dilediğiniz gibi iptal edebilirsiniz. İptal işlemini mutlaka info@carminicon.com adresine bildirip 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit alınız. Paranız derhal iade edilecektir.

ÜRÜNÜ KARGO ŞİRKETİNDEN TESLİM ALDIKTAN SONRA İADE EDEBİLİR MİYİM?

EVET.
Orijinal paketi açılmamış, özel mührü kırılmamış, kullanılmamış, zarar görmemiş olan siparişinizi size ulaştığı günü takip eden 14 (ondört) gün içerisinde koşulsuz olarak iade edebilirsiniz.
Bu koşullara uyan ürün tarafımıza ulaştığında iade işlemi gerçekleştirilir. İade talebinizi info@carminicon.com adresine bildirmeniz ve 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit almanız gerekiyor. 14 (ondört) günü aşan bildirimlerde iade kabul etmiyoruz.

ÜRÜNÜN PAKETİNİ AÇINCA ÜRETİM HATASI GÖRÜRSEM İADE EDEBİLİR MİYİM?

EVET.
Üretim hatası olduğunu düşündüğümüz ürünleri teslim tarihini takip eden 14 (ondört) gün içerisinde iade etmek için başvurabilirsiniz. Bu tür iade taleplerinizi, ürünü geri yollamadan önce mutlaka info@carminicon.com adresine bildirmeli ve 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit almalısınız. Zira iade kabul edilmezse ortaya çıkacak geri gönderim kargo ücretini siz ödemek zorunda kalırsınız.
Geri yollanan ürün ve şikâyetiniz incelenerek iade talebiniz değerlendirilecektir. Talebiniz onaylanırsa ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretlerin tamamı iade edilecektir.
Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlenirse ürünü bize yolladığınız haliyle “Alıcı Ödemeli” olarak size geri gönderiyoruz.

İADE ADRESİ NEDİR?

Maden Mahallesi
Özdereiçi Caddesi
Megakent Acar Konakları A Blok No 5
Sarıyer İstanbul

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN PARASI NE KADAR ZAMANDA HESABIMA GEÇER?

Ödemeniz banka havalesi şeklinde yapıldıysa bize vereceğiniz hesap numarasına ürün bedeli hemen yansıtılacaktır. Par iade işlemi siparişiniz iptal edildikten sonraki 2-3 gün içinde gerçekleşmiş olur.

ÜRÜN HATALI GELDİ NE YAPMALIYIM?

Eğer sipariş ettiğiniz ürün ile teslim edilen ürün farklı ise; ürünün paketini açmadan, mührünü kırmadan iade nedeninizi belirten bir yazı ekinde ödemeli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.
Bu gibi durumlarda müşteri hizmetlerimizi arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜNÜ BEĞENMEDİM İADE EDEBİLİR MİYİM?

EVET.
Orijinal kutusunun açılmamış, mührünün kırılmamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması halinde teslim aldıktan sonraki 14 (ondört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü iade edebilirsiniz.

SİPARİŞİM EKSİK GELDİ, NE YAPMALIYIM?

info@carminicon.com adresine bildirmeli ve 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit almalısınız. Sorununuz çözümlenecektir.

İLETİŞİM

Sitemizde satılan ürünler hakkında bilgi almak, varsa sorunlarınızı ve önerilerinizi iletmek için:

Carminicon Workshop
info@carminicon.com
0531 218 9209

Maden Mahallesi
Özdereiçi Caddesi
Megakent Acar Konakları A Blok No 5
Sarıyer İstanbul

ÜYELİK

ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN SİTEYE ÜYE OLMAK ZORUNDA MIYIM?

HAYIR.
Carminicon Workshop (carminicon.com) sitesinden ürün satın almak için siteye üyelik şartı yoktur.
Üye olmadan alışveriş yapan müşterilerimizden istenilen kullanıcı bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta vb.) sadece siparişe ait ödemeyi almak, siparişi teslim etmek ve ortaya çıkabilecek aksaklıklarda kullanıcı ile temasa geçmek için kullanılacaktır.

SİTEYE ÜYE OLMAMIN BANA BİR FAYDASI VAR MI?

EVET.
Sitemiz üyelerine özel fırsatlardan yararlanırsınız. İndirimler ve yeni ürünlerden öncelikli olarak haberdar olursunuz.
En önemlisi, daha sonra yapacağınız alışverişlerinizde adres, telefon gibi bilgileri yeniden yazmak zorunda zahmetinden kurtulursunuz.

SİTEYE ÜYE OLMAK ÜCRETLİ Mİ?

HAYIR.
Siteye üyeliğiniz hiçbir biçimde herhangi bir ücretlendirmeye tabi değildir.

KULLANICI ADIMI UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

Kullanıcı adınız daha önce bize verdiğiniz mail adresinizdir.

ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

Şifrenizi unuttuysanız “Üye Girişi” linkine girerek açılan sayfada “Şifremi Unuttum” butonundan yararlanın.

GİZLİLİK POLİTİKASI

SİTEYE VERDİĞİM BİLGİLERİ BAŞKALARIYLA PAYLAŞIYOR MUSUNUZ?

HAYIR.
Satış ve/veya üyelik için toplanan bilgiler hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmaz, satılmaz, paylaşılmaz ve kötüye kullanılmaz.
Bu bilgiler sadece site yetkililerince siparişe ait ödemeyi almak, siparişi teslim etmek ve ortaya çıkabilecek aksaklıklarda kullanıcı ile temasa geçmek için kullanılır.

GÜVENLİK POLİTİKASI

SİTEYE YOLLADIĞIM BİLGİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNLEM ALDINIZ MI?

EVET.
Sitemizin güvenliği uluslararası düzeyde kabul görmüş standartlarda 128 bitlik SSL ile sağlanmaktadır. Böylece bilgileriniz sitemize gönderilmeden önce sadece ve kesinlikle yalnızca sitemizde deşifre edilebilecek biçimde şifrelenir.

SİPARİŞ VE ÖDEME

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM?

Almayı istediğiniz ürünü/ürünleri “Sepete At“ butonunu kullanarak sepetinize ekleyin.
Sepetim alanında bulunan “Ödeme” düğmesini tıklatıp işlemi başlatın.
İstenen bilgileri yazıp “Devam” butonuna basınız, “Sipariş Onayı“ sayfasında bilgilerinizi kontrol ederek “Onay“ butonuna bastığınız zaman size bir sipariş numarası verilecektir. İşlemlerinizi bu sipariş numarası ile takip etmenizi rica ederiz. Seçtiğiniz ödeme yöntemine göre sayfalar sizi yönlendirecektir. Para gönderimi yapılana kadar her aşamada siparişinizi değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler için size içinde sipariş bilgileriniz bulunan bir elektronik posta gönderilecektir. Siparişiniz bundan sonra hazırlanıp gönderilecektir.

SİPARİŞİMİN İŞLEME ALINDIĞINI NASIL ANLARIM?

”Onay” butonuna bastığınızda size siparişinizin sistemimize ulaştığına dair bir e-posta yollanır. Havale /EFT ile verilen siparişlerde ilgili eşleşme yapıldıktan sonra siparişiniz işleme konur.

ÖDEME SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Ödemelerinizi aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz:
1) Havale / EFT
2) Telefonla sipariş ve elden hesaba yatırma
Havale ve telefonla yaptığınız alışverişlerde, teslimat işlemleri ve süresi sipariş tutarının hesaplarımıza yansıdığı an başlar.

FİYATLARINIZA KDV DAHİL Mİ?

EVET
Sitemizde gördüğünüz bütün ürünlerin fiyatlarına o ürün için geçerli olan resmi oranda KDV dâhildir.

TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ MÜMKÜN MÜ?

HAYIR.
Sitemizde taksitli alışveriş imkanı bulunmamaktadır.

HAVALE İLE NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM?

Siparişinizi havale ile vermek isterseniz, ödeme seçeneklerinde havale butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Siparişinizi tamamladıktan sonra tutarı aşağıda belirtilen hesaba yatırın. Ürününüzün bir an önce elinize geçmesini istiyorsanız havale/EFT dekontunu üzerine sipariş numaranızı yazarak info@carminicon.com e-mail adresine göndermelisiniz. Ayrıca 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit alabilirsiniz.
3 gün içinde hesaba yansımayan havalelere ait siparişler iptal edilecektir.
Havale ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının hesaplarımıza yansıdığı andır.

BANKA HESAP BİLGİLERİ:

Akbank
Gülay Kazancıoğlu Çiçek
TR02 0004 6001 6788 8000 1011 70