İADE İŞLEMLERİ

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şunlardır:

ÜRÜN KARGOLANMADAN ÖNCE İADE

Ürün kargoya verilmeden önce siparişinizi dilediğiniz gibi iptal edebilirsiniz.
İptal işlemini mutlaka info@carminicon.com adresine bildirip 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit alınız. Paranız derhal iade edilecektir.

KARGODAN TESLİM ALMADAN İADE

Siparişiniz size ulaştığında, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp ürünü kontrol etmelisiniz. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Kargo kolisi içinden çıkan ürünün orijinal paketinin açılmamış ve mührünün kırılmamış olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketince tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında inceleme yapılarak sizinle irtibata geçilip paranız eksiksiz iade edilecektir.

Müşteri, kargoyu teslim aldığı anda ürünü orijinal paketinde, mührü ve kendisi sağlam olarak teslim aldığını onaylamış olur. İade durumunda kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

ÜRÜN TESLİM ALINDIKTAN SONRA İADE (CAYMA HAKKI)

Orijinal paketi açılmamış, özel mührü kırılmamış, kullanılmamış, zarar görmemiş olan ürünü size ulaştığı günü takip eden 14 (ondört) gün içerisinde koşulsuz olarak iade edebilirsiniz.

Bu koşullara uyan ürün tarafımıza ulaştığında iade işlemi gerçekleştirilir. İade talebinizi info@carminicon.com adresine bildirmeniz ve 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit almanız gerekiyor. 14 (ondört) günü aşan bildirimlerde iade kabul etmiyoruz.

ÜRÜNÜN PAKETİ AÇILIP-MÜHRÜ KIRILDIKTAN SONRAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 14 (ondört) gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 14 (ondört) günü aşan sürelerde iade kabul edilemez.

Üretim hatası olduğunu düşündüğümüz ürünleri teslim tarihini takip eden 14 (ondört) gün içerisinde iade etmek için başvurabilirsiniz. Bu tür iade taleplerinizi, ürünü geri yollamadan önce info@carminicon.com adresine bildirmeniz ve 0531 218 9209 numaralı telefondan teyit almanız çok önemlidir. Zira iade kabul edilmezse ortaya çıkacak geri gönderim kargo ücretini siz ödemek zorunda kalırsınız.

Geri yollanan ürün ve şikâyetiniz incelenerek iade talebiniz değerlendirilecektir. Talebiniz onaylanırsa ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretlerin tamamı iade edilecektir.

Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlenirse ürünü bize yolladığınız haliyle “Alıcı Ödemeli” olarak size geri gönderiyoruz.

ÜRÜN DEĞİŞTİRME TALEBİYLE İADE

Sitemizde satılan ürünler el yapımı ve bu nedenle tek-benzersiz olduğundan, yaptığınız alışverişlerde, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılamamaktadır. Ancak ürünü belirtilen koşulları yerine getirerek iade edebilirsiniz.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN KARGOLANMASI

İade edeceğiniz ürünü alttaki adrese göndermeniz gerekmektedir.

Carminicon Workshop
Maden Mahallesi,
Özdereiçi Caddesi
Megakent Acar Konakları A Blok No 5
Sarıyer İstanbul

İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme “iade birimimiz” tarafından gerçekleştiriliyor. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda markanın imalatçısına ya da tedarikçi firmaya teste gönderiliyor ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak veriliyor.

Bu koşullar çerçevesinde tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti bize aittir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar kartınıza iade edilecektir. Ödemenizi havale olarak yaptıysanız paranız hesabınıza yatırılır.

İadeniz onaylanması size mail ile bildirilip ürün bedeliniz geri ödeniyor.

Saygılarımızla